logo
Siverek Egitime destek

Siverek Egitime destek

Siverek Egitime destek

Siverek Egitime destek Urfa’nın Siverek’te 24 kişilik bir sınıfta öğretmenlik yapan Saliç Aktaş, öğrencilerinin ve okulun eksikleri için sosyal medyadan ulaştığı arkadaşlarından yardım topluyor.

Urfa’nın Siverek ilçesinde merkeze 45 km uzaklıkta bulunan Altın Ahır köyünde 44 kişilik birleştirilmiş sınıfta eğitim veren Saliç Aktaş öğrencileri için sosyal medya aracılığı başlattığı kampanya çerçevesinde okulunun ve öğrencilerinin çeşitli eksikliklerini tamamlıyor.

Sosyal medya aracılığı ile arkadaşlarına ulaşarak sınıf zeminini halı ile kapladıktan sonra, sürekli kesilen elektrik nedeni ile okula jeneratör alarak öğrencileri için sıcak bir sınıf ortamı sunan Aktaş daha sonra öğrencileri için kırtasiye, giyim, ayakkabı, spor malzemeleri ve çeşitli hobi ürünlerini sosyal medyadan arkadaşları aracılığı ile öğrencilerine ulaştırıyor.

Kendisi spor ile uğraştığı için öğrencilerini ders dışında spora teşvik eden Saliç öğretmen, son olarak yine sosyal medya aracılığı ile öğrencilerine badminton raketleri alarak öğrencilerinin sosyal yönlerini geliştirmeye çalışıyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Saliç Aktaş şunları kaydetti. “Öğretmenlik mesleğini seviyorum ve öğrencilerimin mutluluğunu görünce daha çok bağlanıyorum mesleğime. Köy okuluna ilk atandığımda okulun fiziki ortamı öğrenciler için çok sağlıklı değildi. Bende öğrenciler için ne yapacağım diye düşünürken sosyal medyadan arkadaşlarıma ulaşmaya karar verdim.

Ulaştığım her arkadaşım beni geri çevirmedi hatta sağ olsunlar onlarda başkalarına ulaştılar. Önce öğrenciler için kışlık mont ve bot temin ettik, sonrasında sınıfımız için halı aldık daha sonra kırtasiye malzemeleri aldık. Köyde sürekli kesilen elektrik nedeni ile sağlıklı ders işleyemiyorduk okulumuz için jeneratör aldık.

Hatta Okulumuzun su şebekesi olmadığı için bize hazır su veren hayırseverlerimiz bile oldu. Yani anlayacağınız bitirdiğimiz her eksiklik sonrası bir diğerini tamamladık. Sosyal medyadan yardımlarıma sürekli karşılık veren arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum çünkü onların bağışları olmasaydı hiçbirini yapamazdık” diye konuştu.

 

Bir önceki yazımda « makalem var.
1.696 kez okundu 10 yorum Genel, Haber
ETİKETLER :


Yorumlar (10 Yorum)

 • Wayy güzel kardeşim yardımlarını eksık etme helal kücük kardeslerimizin gelecegi önemLi emeklerıne saglık kardeşim

 • Saliç Aktaş hocaya teşekkür eder aynı güzelliklerin Türkiye nin her yerinde çoğalmasını temenni ederim öğretmenlerimize Allah dan kolaylık Öğrencilerimizede başarılar dilerim…

 • Salih Hocaya Helal Olsun Keske Herkes Salih Hoca Kadar dusunceli olsa

 • Gerçekten böyle düşünen insan nadiren kalmıştı tabi düşünmek ten ziyade uygulayan arkadaşımız Salih aktaş a yaptığı bu iyi ve güzel olaydan dolayı sozsuz teşekkür ederim unutmayalım nasıl bakarsak öyle geliris gençlik slmlar (YARAMAZ27)

  • Boyle Guzel Etkınlıklerde Bulunan Insanlar Gunumuzde Az Kaldı Denecek Kadar Az,Buyuzden Emegı Gecen Herkesı Kalpten Kutluyorum,Taktıre Şayan Buyuk Bır Sey Bu Yapılan Destek…Helal Olsun Kardesım Sanada,Emegı Gecen Dıger Gonlu Guzel Insanlarada.

 • çok begendim başarıların devamını dilerim

 • Helal Olsun Hocaya…

 • Başarilarin devamını dılierm cok guzel bişey.

 • Bu dünyada iki kişinin hakkı ödenmez: birincisi ayaklarının altı öpülesi anaların hakkı ödenmez, ikincisi elleri öpülesi öğretmenlerin. senin için söylenebilecek başka kelime bulunamaz Saygılar…

 • ÖnceLik’le GüzeL Bir PayLaşım Olmuş , hatta bu devirde böyle insanlar varmış helal olsun .. BaşarıLar Dilerim ..

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?