logo
Karadeniz Sohbet Odaları

Karadeniz Sohbet Odaları

Karadeniz Sohbet Odaları

Trabzon ve çevresinden katılan kullanıcılarımız ve görevlilerimiz için açtığımız Karadeniz Sohbet Odaları gün geçtikçe artmaktadır.Karadeniz türküleri,Karadeniz sohbeti ve laz arkadaşlarımızın paylaşımlarıyla Karadeniz chat odalarında eğlenmemek elde değil. Sitemizdeki Karadeniz odalarının sahiplerde laz arkadaşlarımızdan oluşmaktadır.Karadeniz bölgemiz hakkında biraz coğrafi bilgi vermek istiyoruz.

Karadeniz bölgesi Sakarya Ovasının doğusundan Gürcistan sınırına kadar uzanır.
Büyüklük bakımından bölgelerimiz arasında 3. sırada yer alır. Doğu-batı genişliği en fazla olan bölgemizdir. Bu sebeple doğusu ile batısı arasında yerel saat farkı en fazla olan bölgemizdir.
Bölgenin yeryüzü şekillerini III.jeolojik devirde Alp kıvrımları sonucu oluşan doğu- batı yönündeki Kuzey Anadolu Dağları ile bu dağlar arasındaki oluklar oluşturmaktadır.

Batıda üç kuşak halinde uzanan bu dağlar kuzeyden güneye doğru; Küre, Bolu-Ilgaz ve Köroğlu dağları şeklindedir. Ortada Canik Dağları ve Doğuda ise iki kuşak halindedir. Bunlar; kuzeyde Giresun-Rize Dağları, güneyde ise Mescit, Kop ve Çimen dağları şeklindedir.
Karadeniz boyunca uzanan dağların yükseltileri batıda 2000 m civarında olup, Orta Karadeniz’de 1000 mye kadar inmekte, doğuda ise yükselti 4000 m’ye çıkmaktadır (en yüksek yer Rize’de Kaçkar dağıdır).

Bölgede Karadeniz iklim şartları etkilidir. Her mevsim yağışlıdır. Yıllık sıcaklık farkı azdır. Yazları serin, kışları ılıktır.Horon ve Kolbastı oyunları da bu bölgemizin özgü oyunları..Ayrıca kara-denizin en meşhur ürünleri:Fındık,hamsi,çay dır.bölgenin büyük guguğunun geçimini çaydan elde eder.

Sitemizde 3 tane Karadeniz Bölgemize ait  sohbet  odaları bulunmaktadır.

1-Sohbet odası:Sitemizin ilk bu bölgeye ait odası olup yaklaşık 2 senedir kesintisiz siz kullanıcılarımıza sohbet imkanı sağlamaktadır. Karadeniz odamızın sahibi Laz toprak olup görevlilerde Karadeniz bölgesindeki kullanıcılarımızdan oluşmaktadır.
Ask : Oda Sahibi Zalim Dir..görevlilerimiz İstanbul’da yaşamasına rağmen içindeki ülke ve memleket sevgilisini Trabzon odamızda sizlerle paylaşmaktadır.Trabzon odası sitemizin en kalabalık Karadeniz odası olup sohbet,gırgır,eğlence hiç eksik olmayan bir odamız-dır.

2 Odamızda da birbirinden güzel eğlenceler yapılıp yöremize özgü müzikler dinlenmektedir.
Sizlerde bu eğlenceye ortak olmak istiyorsanız sitemize girip odalarımızdan birine gelmeniz yeterli.
Sitemizde sizinde kendinize ait odanız yada türkü odalarımızdan herhangi birinde göreviniz olsun istiyorsanız başvuru odalarımızdan bilgi alabilir,GizemliSohbet farkını bizimle yaşayabilirsiniz

Bir önceki yazımda « makalem var.


Yorumlar (2 Yorum)

  • merhaba arkadaslar buraya bır arkadasım davet ettıgı ıcın gırdım bır nıck arkadasımız sızı tanıyalım dedı bende tamam dedım ısmımı soyledım kendısıne sordum takmadı bıle dalga gecer gıbı cvplar verdı sonra kanaldan arkadasları uzerıme gldı gerceklerı soylemek agırlrın gıttı sakın gırıpde rezıl olmayın..!

  • Emeginize sağlık

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?