logo
Cildi Sıkılaştıran Doğal Yöntemler

Cildi Sıkılaştıran Doğal Yöntemler

 

Cildi Sıkılaştıran Doğal Yöntemler

Cildi Sıkılaştıran Doğal Yöntemler Cilt sarkmaları kadınların en çok muharip olduğu konulardandır. Belli bir yaştan sonra elastikiyetini kaybeden cilt sarkmakta ve ilk yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaktadır. Kozmetik ürünlere fazla para harcamak istemiyorsanız önerilerimize kulak verin. Evde yapabileceğiniz maske ve bakımlarla cildinizi kısa sürede daha gergin ve esnek bir hale getirebilirsiniz.

 

Cilt Temizliği

Cildi kısa sürede sıkılaştırmak ve kolaj-en yapımını uyarmak için yapılacak olan bakımlardan önce cilt mutlaka temizlenmelidir. Cilt temizliği için öncelikle sıcak su buharına yüz ve boyun bölgesi tutulmalı ve gözenekler açılmalıdır. Ölü hücrelerden cilt arındırılmalı ve tonikle son temizlik yapılmalıdır.

 

Cildi Ölü Hücrelerden Arındırmak

1 yumurta akı ve 1 tatlı kaşığı esmer şekerle yapılan karışım en doğal pelesengidir. Cilt en doğal yöntemle ölü hücrelerden arınacak, yumurta akı ile de sıklaşacaktır.

 

Gülsuyu Doğal Tonik

Tonik olarak Gülsuyu cilde çok faydası olan ve cildi sıkılaştıran bir üründür. Hem tonik olarak hem de cildi sıkılaştırmak için kullanabilirsiniz.

 

Limon Suyu ve Bal Mucizesi

Limon suyu en doğal cilt sıkılaştırıcı dır. Balla karıştırılan limon suyu temiz cilde sürülmeli ve 20 dakika bekletildikten sonra ılık suyla yıkanmalıdır. Haftada iki kez uygulandığında kısa sürede cildin sıklaştığı ve bal sayesinde de canlandığı görülecektir.

Bir önceki yazımda « makalem var.


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?