logo
ask ve sevginin tarifi

Aşk ve Sevginin Tarifi

Aşk ve Sevginin Tarifi

Aşk ve Sevginin Tarifi Sen gittikten sonra yalnız kalacağım. Yalnız kalmaktan korkmuyorum da, ya canım ellerini tutmak isterse..
Aşk; kelime değil bir cümledir. Kurmak içinse, özneyle yüklem değil, iki yürek gerekir.
Kimileri ‘Seviyorum’ der, çünkü ezberlemiştir. Kimileri diyemez, çünkü gerçekten sevmiştir.
Bir gün bu hayatı bırakıp giderken, sadece mutluluk olmalı yüzümüzde. Birbirimizi sevmenin gururu olmalı her şeyde.
Unutma; Onu artık unuttum demek, bir kez daha hatırlamaktır aslında.
Bilir misin ne zordur severek yaşamak. Ona benimsin deyip sarılmamak. Ne zordur hep yakın hissedip aslında ondan uzak olmak.

Korkunun olduğu yerde aşk yoktur. Cesarettir sevmek. Düzenlere, oyunlara, kötülüklere meydan okumaktır. Sevmek; uzaklaşmaktır yalandan, bencilliği hiçe saymaktır. Bir başka açıdan da inanmaktır sevmek. Gerçekten inanmaktır, tümden inanmaktır. İnsan sevince; sevdiğine bütün varlığı ile teslim olmamışsa, yeteri derecede sevmemiş demektir. Ve ona kayıtsız şartsız inanmıyorsa, sevgiden bahsetmeye bile hakkı yoktur.

Kıskançlık; inancımızın bütünlüğü ölçüsünde besler aşkı. Şüpheyle öldürür. Şüphenin olduğu yerde inancın yeri olmaz. Sevgiden bahsedilemez orada. Kıskançlıksa; kutsal bir duadır, dudağında sevenlerin.

Aşk ve Sevginin Tarifi Sevmek; var olmaktır bir bakıma, derinden bakılınca yokluğa benzer. Sevmek bütünleşmektir. Çok seven eksildiğini zanneder, oysa aratmaktı sevmek, çoğaltmaktır. Çevrenin gözlerimizden silinmesi, önce bir eksilme hissi verir insana. Fakat o her şeyimizi varlığı ile doldurdukça attığımızı anlarız. O bir tek kazanç, bütün kayıplarımıza bedeldir.

 

Bir önceki yazımda « makalem var.


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?